Hradec zve na cvičení jógy a prohlídku Bílé věže s pohádkovou bytostí

Zdroj: bilavez.cz

  Hradec
  29.06. 09:00 - 01.09.2019 17:00

Prázdniny v Hradci Králové budou probíhat v duchu péče nejen o tělo, ale i o duševno. Zájemci si mohou zacvičit jógu, Taiji a Qigong nebo navštívit některou z výstav. Děti uvítají prohlídku věže s pohádkovou bytostí.

Východočeský výtvarný salon Hradec Králové

Galerie Na Hradě v Hradci Králové pořádá až do 1. září s Unií výtvarných umělců Hradec Králové výtvarný salon. Členové prezentují svá díla vytvořená v posledním roce. Budou zde k vidění díla z oboru malby, grafiky, keramiky, skla, vědecká ilustrace, fotografie, umělecké řezbářství, textilní tvorby, sochařství, umělecký tisk, kreslený humor a další. Výstavy jsou také doprovodným programem Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

Více informací najdete na: http://www.uvuhk.cz/

Jóga pro zdravou sebelásku

V Centru celoživotního vzdělávání v Hradci Králové se od 1. července až do 26.srpna každé pondělí od 17:00 do 18:00 hodin koná letní kurz jógy s lektorkou Lenkou Holáskovou.

Na cvičení si zájemci nejen protáhnou a zpevní střed těla, ale část lekce se bude věnovat i péči a cvičení dna pánevního. Osvojí si základy meditace a zdravého dýchání do břicha. Ochutnají pobyt v přítomném okamžiku, krásně si v něm odpočinou a získají novou energii. Během meditace se budou věnovat zdravému sebepříjetí, zdravé sebelásce a tolik potřebné péči o psychiku. Naučené věci dobře využijí každý den. Účastníci si přinesou karimatky a pohodlné oblečení. V případě nepřízně počasí bude zajištěn náhradní prostor.

Rezervace není nutná. Vstupné 70 Kč.

Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/joga-pro-zdravou-sebelasku-2

Letní cvičení Taiji a Qigon

V Centru celoživotního vzdělávání v Hradci Králové probíhá od 2. července až 27. srpna vždy od 17:00 do 18:00 hodin letní cvičení Taiji a Qigong. Cvičení se bude konat na střeše knihovny a je vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé bez věkového omezení. Lektory budou Lukáš Uram a Iva Kufr.

Vstupné 100 Kč.

Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/letni-cviceni-taiji-a-qigong

Prohlídka s pohádkovou bytostí

Bílá věž v Hradci Králové pořádá 7. července, 18. srpna a 8. září vždy od 14:00 do 15:00 hodin pro děti prohlídku s pohádkovou bytostí. Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji návštěvníci neznají. Zájemci ji mohou nyní objevovat a řádně prozkoumat spolu s pohádkovou bytostí.

Kapacita je omezena na 30 účastníků. Vstupenky k zakoupení v hradeckých infocentrech a www.hkpoint.cz 

Více informací najdete na: www.bilavez.cz

Farmářsko potravinářské trhy

Vedle OC Atrium, Letců, Hradec Králové pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Turistická oblast Hradecko farmářské trhy.

Datum konání: 
13.7.2019 od 8:00 do 12:00 hodin
27.7.2019 od 8:00 do 12:00 hodin
10.8.2019 od 8:00 do 12:00 hodin
24.8.2019 od 8:00 do 12:00 hodin

Na trzích najdou zájemci na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Více informací najdete na: https://adalbertinum.cz/

Výstava - Pravdivost - Soucit - Snášenlivost v umění

Knihovna města Hradce Králové pořádá v Centru celoživotního vzdělávání od 3. čerevnce až do 29. srpna výstavu obrazů, která přináší tématiku perzekuce lidí praktikujících Falun Gong v Číně. 

Výstava Pravdivost - Soucit - Snášenlivost v umění (Zhen, Shan, Ren) se inspiruje vnitřním světem lidí, kteří se věnují duchovní disciplíně Falun Gong (zvané také Falun Dafa) a vnější lidské tragédii těchto praktikujících v Číně. Ti jsou zde kvůli svému způsobu života krutě perzekvováni komunistickým režimem. Výstava přináší kopie obrazů od různorodých umělců, kteří své zážitky a přesvědčení přenesli na plátno převážně realistickým stylem malby v renesančním duchu. Kompozice realistické malby, světla a stínu, teplých i studených tónů barev, ale i námět, výběr a uspořádání obrazů vytváří v návštěvníkovi výsledný vjem, který se nakonec dotýká hlubších tónů jeho duše.

Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/pravdivost-soucit-snasenlivost-v-umeni

Výstava Památná místa našeho kraje

Knihovna města Hradce Králové pořádá v Centruu celoživotního vzděláván od 10.července až do 29. srpna výstavu představující osudy lip svobody, pomníků padlým a dalších pietních míst z našeho kraje.

Rok 1918 nepřinesl pouze samostatnost, kterou lidé oslavovali také sázením lip svobody, ale ukončil i pětileté útrapy milionů obyvatel. Již v průběhu války začala vznikat pietní místa nejen na hřbitovech, která připomínala oběti válečné vřavy, jež často nemohly být důstojně pohřbeny v domovině. Osudy některých lip svobody i pomníků padlým se snaží představit výstava odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Josefově. Komentované prohlídky a programy pro děti je možné objednat na e-mailu mackova.eva@npu.cz.

Více informací najdete na: https://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/pamatna-mista-naseho-kraje

Autor: Tinková Dana

  • Líbil se Vám tento článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: