V Adalbertinu se v září odehraje hra o Cimrmanově Záskoku

01.09.2017 08:00 - 30.09.2017 22:00
Zářijový program Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti je již vytvořen. Kromě různých druhů vzdělávacích kurzů, přednášek, výstav či prohlídek Adalbertina se mohou návštěvníci také těšit na Jiráskovo divadlo Nový Bydžov, které předvede hru o hře Járy Cimrmana Záskok.

Adalbertinum chystá na září bohatý prohram. Kromě kurzů, na které probíhají zápisy již v létě, se mohou návstěvníci těšit například na výstavu fotografií Jiřího Víta. Tvorba Jiřího Víta je výzvou k ocenění prostých věcí a k soustředěnému vidění světa prostřednictvím detailu. Zároveň jsou zde velkoformátové fotografie - prostor viděný zblízka, prostor bez horizontu. Mnohdy jde o skutečnost nejenom na dosah, ale téměř na dotek.

Hned po konci prázdnin se také uskuteční Slavnosti královky Elišky, tedy dobový jarmark s ukázkami jezdectví, rytířskými klání, středověkým muzicírováním, tancem i kejklíři. Součástí akce budou trhy lidové tvorby a uměleckých řemesel. Ještě před slavnostmi si mohou večer návštěvníci zajít na noční prohlídku na Bílé věži, a to hned 1. září. Druhý den se zde mohou diváci v dopoledních hodinách zúčastnit zvonění na zvon Austin.

Kometované prohlídky Bílé věže budou pokračovat přes celé září, kdy se v Adalbertinu objeví například také mažoretky nebo různé farmářské trhy. Vrcholem celého září ale bezesporu je přestavení Jiráskova divadla Nový Bydžov, která má předvést nešťastnou premiéru hry "Vlasta", tedy hry Záskok od Járy Cimrmana.

Dalšími aktivitami bude například cestopisná přednáška a promítání v podání Jana Šťovičky ze Špicberků, divadelní představení pro děti nebo Hradecký koštýř, 10. ročník slavností vína a burčáku.

Na říjen Adalbertinum připravuje například další cestopisnou přednášku, tentokrát z Islandu či Ghany, farmářsko-potravinářské trhy, hru Můj báječný rozvod od Geraldina Arona nebo vystoupení rockové legendy Michala Prokopa a Framus Five.

 

 

 

 

Autor: Hrdličková Aneta

Místo události: Československé armády 300,Hradec Králové

 • Líbil se Vám tento článek?
 • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
 • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

 • Na dětském karnevalu v Adalbertinu vystoupí kapela Pískomil se vrací!

  21.01.2018 - 21.01.2018
  Dvouhodinový zábavný pořad čeká pro děti v neděli 21. ledna v královéhradeckém Adalbertinu. Malí diváci...

  Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

  Partneři portálu: