Krajské projekty: fortel jaroměřických řemeslníků a záchrana zříceniny Vízmburk  Hradec
  29.03.2019

Tradiční pochutiny a posílení sítě cyklostezek v Královehradeckém kraji patří k projektům, na něž hejtmanství získalo 6,5 milionu eur od Evropské unie. V přepočtu 166 milionů korun zajistí stavbu další cyklostezky, zachrání zříceninu hradu Vízmburk či zpropaguje řemeslné tradice v Jaroměři.

Hned patnáct projektů na území Královéhradecka se v letošním roce dočká finanční injekce z Evropské unie. Peníze mohou nejen rozvoji česko-polského pohraničí.

Nová cyklostezka propojí Nový Hrádek s polským Lewinem Klodzkým, ten navíc osvítí tamější historický železniční viadukt. Lepší podmínky pro cyklisty a jejich cestování slibuje i Česká Skalice a Žďárky. Nejsou to ale jen cyklisti, kdo se bude radovat z peněz.

Výrobu tradičních potravin si budou moct lidé vyzkoušet díky projektu Po stopách regionální výroby a tradice v polsko-českém regionu Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš.

„Pro české turisty a další zájemce o přírodní a kulturní atraktivity budou zpřístupněna další zajímavá místa v blízkém polském příhraničí, naopak polští návštěvníci budou moci objevovat dosud málo známé atraktivity v našem kraji,“ pochvaloval si krajský radní Pavel Hečko.

Další část peněz poputuje na záchranu zříceniny hradu Vízmburk. Nová stezka pak hrad propojí s polskými Zabkowicemi Slaskými. Na finanční pomoc se těší i v Jaroměři. Tam díky ní budou moct propagovat tradiční řemesla, a to hlavně zdobení papíru.


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: