Vyděšený šofér ujížděl strážníkům, naboural auto a utíkal jim po svých  Hradec Králové
  13.06.2017

Řidiče auta v Hradci Králové vystrašila hlídka strážníků natolik, že jim začal ujíždět. Nebezpečně se hnal hradeckými ulicemi, jeho jízdu ukončilo zaparkované auto, do kterého mladík naboural. Poté se vydal na útěk po svých.

Řidič se po spatření služebního vozidla rozjel jednosměrnou ulicí v protisměru. Protože se dopustil dopravního přestupku, dali mu strážníci pokyn k zastavení.

„Vysokou rychlostí se řítil proti služebnímu vozidlu. Strážník musel prudce strhnout volant, aby zabránil čelnímu střetu,“ řekla mluvčí královéhradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Při prudkém odbočení ujíždějící řidič narazil do zaparkovaného vozidla. „To bylo nárazem vymrštěno až do středu silnice. Jeho vozidlo se pak odmrštilo až na protější chodník, kde narazilo do oplocení domu,“ uvedla mluvčí.

Muž z nabouraného vozidla vyběhl a utíkal směrem do centra města. „Strážníci jeho popis předali radioprovozem všem hlídkám. Za pomoci kolemjdoucích občanů, kteří hlídky upozorňovali na směr prchajícího muže, se ho podařilo téměř okamžitě dostihnout,“ sdělila Kněžourová.

Mladík přiznal, že před strážníky ujížděl proto, že má vysloven zákaz řízení. „Kontaktována byla státní policie, která si událost převzala k dořešení,“ dodala mluvčí.


Autor: Lukáš Vaňkát
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: