FOTO: Octavia se na přejezdu střetla s vlakem. Kvůli plačícímu dítěti v autěDechová zkouška řidiče Octavie i devětapadesátiletého strojvůdce ukázala negativní výsledky. FOTO: HZS Královéhradeckého kraje  Hradec
  23.01.2017

K nehodě vlaku a osobního vozu došlo na železničním přejezdu v Kuklenské ulici. Škoda Octavia na přejezd vjela zrovna v době, kdy blikala výstražná signalizace a vlak tudy projížděl. Hrozivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Řidič vozu po nehodě vypověděl, že přeslechl signalizaci kvůli plačícímu dítěti v autě.

Štěstí v neštěstí měla posádka Octavie. Devětadvacetieltý muž s patnáctiměsíčním dítětem vjel v neděli dopoledne na železniční přejezd v Kuklenské ulici na Pražském předměstí ve chvíli, kdy blikala výstražná signalizace a projížděl tudy vlak směrem od Pardubic do Hradce Králové. 

"Řidič auta Škoda Octavia jel po ulici Kuklenská směrem na Kukleny a přehlédl výstražné znamení přikazující „Stůj“ a vjel na přejezd ve chvíli, kdy projížděl osobní vlak od Pardubic na Hradec Králové a narazil do něho. Vlivem nárazu bylo vozidlo odhozeno do pravého silničního příkopu," popsala střet policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Hrozivě vypadající nehoda se obešla bez zranění, na místě pomáhali i hasiči. Železniční trať byla na 2,5 hodiny uzavřena.

"Dvoučlennou posádku osobního auta prohlédla přivolaná záchranná služba a řidiče i spolujezdce ponechala na místě. Královéhradečtí hasiči odpojili u auta autobaterii a pomohli zhruba 45 cestujícím vystoupit z vlaku. Po příjezdu drážních hasičů se jednotka z Hradce Králové vrátila zpět na svou základnu," uvedla mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Škoda na Octavii byla vyčíslena na 120 tisíc a na vlaku na 200 tisíc korun. Dechová zkouška řidiče Octavie i devětapadesátiletého strojvůdce ukázala negativní výsledky.

"Řidič Octavie uvedl, že když přijížděl k přejezdu, jeho patnáctiměsíční syn, kterého měl na zadním sedadle v autosedačce, velmi brečel, a proto asi přeslechl zvukové znamení, a jak svítilo sluníčko, přehlédl i světelný signál," dodala mluvčí policie.

"Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření hradeckých policistů," dodal Kormošová.


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

Místo události: Kuklenská,Hradec Králové

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: