FOTO: Soutěž o nejvytrvalejšího hasiče ovládl jičínský Tomáš Višňar  Hradec
  23.05.2017

Areál památníku bitvy 1866 u Chlumu se proměnil na závodní dráhu hasičů. Téměř padesátka hasičů zde bojovalo o titul nejtvrdšího hasiče Královéhradeckého a Pardubického kraje. Ve slunečném počasí všechny předčil jičínský hasič Tomáš Višňar.

Závodníci v soutěži Toughest Firefighter Alive poměřili své síly o nejtvrdšího hasiče Královéhradeckého a Pardubického kraje symbolicky u památníku bitvy ve Všestarách. Počasí závodníkům přálo a tak mohli předvést ty nejlepší výkony.

„Kategorii do 40 let o devět vteřin těsně Tomáš Višňar, jenž se stal absolutním vítězem celé soutěže. Druhé místo vybojoval královéhradecký Ondřej Rosenkranz a bronz putoval do vlastnictví Pavla Pfeifera,“ řekl mluvčí hasičů královéhradeckého kraje Martin Kavka.

Závod byl rozdělen do čtyř úseků. Na první tři disciplíny měl každý závodník limit čtyř minut, v poslední části měli závodníci čas zvýšený na devět minut.

„Disciplíny se plnily v kompletním zásahovém oděvu, přilbě, a kromě druhého úseku také se zátěží, kterou představuje dýchací přístroj,“ uvedl Kavka.

Na hasiče čekaly „nástrahy“ přemístění osmdesátikilové figuríny a překonávaní bariér pomocí lana.

Nejnáročnější byl podle organizátorů poslední úsek. "Závodníci vystoupali po schodech na podestu rozhledny, což je stejné jako dvanáct pater paneláku,“ dodal mluvčí.


Autor: Lukáš VaňkátMísto události: Chlum 66, Všestary


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: