Hradecké technologické centrum chystá do dvou let laboratoř s virtuální realitou  Hradec
  17.09.2017

Nová virtuální laboratoř v Hradci Králové zřejmě do několika let potěší všechny začínající konstruktéry a programátory, kteří v ní budou moci zdokonalit své dovednosti na odborných seminářích. Zajímavé může být též její využití ve zdravotnictví, například při rehabilitacích.

Začínající hradečtí konstruktéři, programátoři nebo grafici se do dvou let možná dočkají zbrusu nové virtuální laboratoře. Ta by měla vzniknout v prostorách technologického centra.

„Velmi zajímavé by mohlo být její využití také pro projekty z oblasti zdravotnictví nebo vzdělání,“ sdělil k plánované novince Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za městské investice.

Virtuální realita pomáhá při vývoji počítačových aplikací stejně jako třeba při monitorování fyziologických stavů osob při rehabilitacích.

„Například architekti ve vizualizaci zasadí stavbu do reálného prostředí,“ zmínil mluvčí magistrátu Petr Vinklář. „Prostřednictvím virtuální reality je možné vzdělávat i pedagogy. Další potenciální cílovou skupinou jsou průmyslové a strojírenské firmy,“ dodal Vinklář.

Jak uvedl ředitel Technologického centra v Hradci Králové Ondřej Zezulák, laboratoř bude vybavena výkonnými počítači s nejnovějším softwarem a technologií. Součástí jejích služeb budou i odborné semináře.

Hradecké technologické centrum poskytuje mladým technikům, vývojářům a IT odborníkům prostory a poradenství v začátcích jejich podnikání.

Předpokládané náklady na výstavbu nové laboratoře o rozloze zhruba 100 metrů čtverečních jsou podle mluvčího radnice zhruba pět milionů korun.


Autor: ) (redMísto události: Piletická 486, Hradec Králové


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: