Hradec na Formanovu pětaosmdesátku nezapomněl. Bio Central hýří filmy a pohádkami  Hradec
  15.02.2017

Na počest narozenin slavného českého režiséra Miloše Formana bude kino Bio Central uvádět tři jeho nejoblíbenější filmy. Kromě těchto snímku však divákům promítne i španělské filmy a pohádky.

V sobotu 18. února oslaví známý režisér Miloš Forman 85 let. V kině Bio Central budou o den později promítat tři jeho oblíbené filmy. Jedná se o Hoří, má panenko, Konkurs a Lásky jedné plavovlásky.

V Bio Central si mohou lidé zajít od středy do neděle na animované a hrané pohádky vhodné zejména pro děti, s nimiž mohou přijít rodiče. Užijí si například Zpívej, LEGO Batman nebo Anděl Páně 2. Neděle potěší i tradiční dětskou dílnou.

„Pátek bude patřit premiéře pokračování kultovního Trainspottingu. T2 Trainspotting po dvaceti letech naváže na šílené dobrodružství čtveřice kamarádů Marka, Spuda, Sick Boye a Begbieho. Režie se opět ujal Danny Boyle, oporou mu byla knižní předloha Irvina Welshe. Mimo samotného filmu se jistě můžeme těšit i na kvalitní soundtrack,“ informovala Ilona Machová z Bio Central.

Další týden se ponese v duchu španělsky mluvených filmů. 22. února začne festival La Película. „Aktuálně čekáme, zda nás navštíví nový ambasador ze španělské ambasády,“ prozradila Machová.


Autor: Lenka Drelichová
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: