Stroj času to není, ale mobilní aplikace vezme návštěvníky Kuksu do let největší slávyStačí jen načíst a kochat se. Zdroj: Královéhradecký kraj  Hradec
  27.05.2019

Barokní perla. Tak je přezdívané Braunovo veledílo, tedy lázeňský areál se špitálem a výzdobou Kuks. Díky aplikaci Visit.More se teď mohou návštěvníci vrátit v čase a vidět Kuks také z jiné perspektivy.

Nejen turistům bude sloužit nová aplikace Visit.More. Využívat ji mají také školáci a studenti. „Stroj času zatím lidstvo nevynalezlo, přesto jsme dali všem jedinečnou možnost přenést se v čase do doby největší slávy hospitálu. Dovolím si tvrdit, že takovouto službu zatím žádná kulturní památka v Česku nenabízí,“ rozplýval se hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Uživatelé aplikace se během chvilky přenesou do 18. století. Mají tak jedinečnou možnost srovnání, jak vypadal tento areál z Trutnovska tehdy a nyní. Samozřejmou součástí aplikace je i odborný výklad. Ten bude připraven v českém, polském, anglickém a německém jazyce.

Aplikaci si mohou stáhnout majitelé chytrých mobilních telefonů s operačními systémy Android a iOS. Má prý také ještě jeden důležitý úkol. Pokud by se stala katastrofa podobná té pařížské, kdy vyhořela katedrála Notre Dame, uchované údaje by sloužily jako základ pro případnou opravu.


Autor: Petr Jindra

Místo události: Lázeňský areál Kuks,Kuks

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: