Nový dron má v Hradci pomáhat hledat lidi nebo trasy při mimořádných událostech 23. 08. 2019

O využívání nového monitorovacího zařízení v Hradci Králové se již nyní hlásí různé odbory, technické služby a městská policie. Dron má například hledat problematická místa ve městě nebo náhradní trasy při mimořádných událostech.

Na Hradec Králové dohlédne od přelomu září a října dron. Využívat jej budou především odbory památkové péče, rozvoje města nebo hlavního architekta. Má identifikovat zejména místa, která ničí životní prostředí, hledat černé skládky a trasy k místům mimořádných událostí.

„V rámci krizového řízení bude možné monitorovat i povodňové a zaplavené oblasti v případě přírodní katastrofy a také bude přínosem při vyhledávání osob v terénu i v objektech v případech, kdy potřebují pomoc,“ řekla tajemnice magistrátu města Markéta Bartušová.

Přístroj, který město koupilo za 85 tisíc korun i s náhradními díly a příslušenstvím má pomoci také technickým službám a lesům ve městě. Kromě samotného monitoringu má analyzovat i stav problematických oblastí. Využití má tedy i pro městskou policii.

„Uvažujeme o zapojení mobilní služebny jako mezičlánku mezi dronem a operačním pracovištěm nebo dronem a bezpečnostní radou města při krizových situacích,“ řekl ředitel městské policie Miroslav Hloušek.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Vyhledáváme ty nejlepší zážitky ve městě.
Chcete o nich vědět mezi prvními?

Přidejte se k nám na facebooku!

Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: