Cyklobusy vyjedou na začátku června. Novinkou jsou pravidelné cesty do Českého ráje  Hradec
  06.05.2019

Nejen do tradičních horských oblastí v červnu vyrazí oblíbené cyklobusy, které vozí turisty po Královéhradeckém kraji. Kromě Krkonoš, Orlických hor a Kladského pomezí to bude nově také Český ráj. Na jeho dopravní obslužnosti se budou podílet oba sousední kraje.

Ještě větší zájem cyklistů než v minulosti si slibují v Královéhradeckém kraji od zavedení další "cyklistické linky". V letošním roce se turisté vedle tradičních horských oblastí podívají i do Českého ráje či na Kladské pomezí.

Do Deštného v Orlických horách se mohou vydat turisté z Orliček, Letohradu a Žamberku. Linka z Náchoda, která jezdila přes polskou Kudowu Zdroj, se taktéž vrátí na české území a skončí v Deštném.

„Vzhledem k tomu, že během sezony budou platit úplné uzavírky v Mezivrší a Říčkách v Orlických horách, nebudou v těchto lokalitách jezdit cyklobusy. Pro cestující, kteří chtějí procestovat tuto část Orlických hor, jsme jako náhradu připravili spoj do Bartošovic v Orlických horách,“ upozornil náměstek hejtmana Martin Červíček.

Oblast Kladského pomezí obslouží linka z Náchoda do Karlowa. Tradičně nesmírně oblíbená je spojnice Vrchlabí a Špindlerovy boudy. „Překvapením bylo využití linky do Pekla, oblíbené výletní lokality u Nového Města nad Metují. Po nepříznivých výsledcích v minulých letech, kdy kraj na lince zredukoval počet spojů, vzrostl v roce 2018 počet cestujících na všech tamních spojích,“ pochvaloval si náměstek.

Novinkou jsou pak pravidelné spojky do Českého ráje. Z Jičína pojede víkendový spoj na Kost, případně přes Prachov a Hrubou Skálu do Turnova. Na financování těchto linek se bude krom Královéhradeckého podílet i Liberecký kraj.

V loňském roce využilo služeb cyklobusů 72 tisíc turistů. 


Autor: Petr Jindra
Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: