U fakultní nemocnice vznikne provizorní parkoviště, auta tam zastaví začátkem roku 2020  Hradec Králové
  09.06.2019

Nové provizorní parkoviště pro 205 aut vznikne nedaleko královéhradecké fakultní nemocnice. Tam nedostatkem parkovacích míst dosud trpěli nejen řidiči, ale také zeleň na nábřeží Labe, na které lidé parkovali v nedůstojných podmínkách. Parkoviště u fakultní nemocnice bude podle plánů radnice v provozu začátkem příštího roku.

Dočasné parkoviště bude stát na doposud zatravněném plácku mezi silnicí na východní straně areálu fakultní nemocnice a Zborovskou ulicí. Nabídne parkovací stání i osmi pro zdravotně postiženým. Stavební firmu, která parkoviště postaví, však ještě musí kraj schválit. Tak by se mohlo stát letos v srpnu. 

Po letních prázdninách se začne stavět. Náklady na tuto investici jsou podle propočtů hradeckého magistrátu deset milionu korun bez DPH. „Na tuto investici využijeme finance od společnosti CTP, které městu byly převedeny v rámci dohody o narovnání,“ řekl náměstek primátora Jiří Bláha.

„Stavební firma má podle návrhu smlouvy parkoviště zhotovit v horizontu pěti měsíců, a to i včetně kolaudace. Dokončeno by tedy mělo být na začátku příštího roku, ovšem doufám, že by se to dalo stihnout ještě letos. Uvidíme, jak dlouho bude zmiňovaná kolaudace trvat, podle toho se bude otevření nového provizorního parkoviště odvíjet,“ doplnil Bláha.

Zatím mohou návštěvníci nemocnice využívat jiné provizorní parkoviště, které je situováno po pravé straně hlavního vjezdu do areálu nemocnice před hlavní bránou. 


Autor: ) ( redMísto události: Fakultní nemocnice, Hradec Králové


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: