FOTO: V archeoparku ve Všestarech poznají lidé pravěk také přes mobilní aplikaci  Hradec
  06.09.2019

Návštěvníci budou moci pravěkou vesnici ve Všestarech zažít nově přes rozšířenou realitu. Stažením mobilní aplikace zažijí, jak by vypadal jejich dům, nebo se setkají s mamutem.

Archeopark ve Všestarech u Hradce Králové posunul poznávání pravěké vesnice na novou, moderní úroveň. Návštěvníci ji totiž mohou od začátku září procházet díky nové mobilní aplikaci Visit More, za kterou kraj zaplatil 500 tisíc korun.

 „Především děti si odnesou cenné informace o tom, jak by pravděpodobně vypadal jejich dům, co by nosily na sobě, co by jedly, jaká domácí zvířata by chovaly,” řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

V rámci aplikace, která je ke stažení zdarma, si návštěvníci prohlédnou, jak se žilo v době neolitu, jak vypadala architektura nebo dobová řemesla a obyčeje díky ukázkám a virtuálně se setkají také s mamutem. Aplikace však funguje pouze v areálu archeoparku.

Momentálně ještě dokončujeme další virtuální realitu, návštěvníci se mohou těšit na Braunův Betlém,“ řekl radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu.

Aplikaci vyvinula společnost More is More, která v minulosti spustila podobnou aplikaci v barokním hospitálu v Kuksu. Tu si od doby jejího spuštění stáhlo už více jak dva tisíce lidí.


Autor: Lucie Pinková

V City.cz publikuji od začátku studia žurnalistiky, tedy od roku 2016. Doposud jsem nejčastěji psala o sportovních tématech, věnuji se ale i zpravodajství, převážně z Brna a Olomouce, z měst, ke kterým mám nejblíž.Místo události: Archeopark ve Všestarech, Všestary


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: