VIDEO: Díky překlepu dostal muž ve směnárně desetkrát víc peněz. Hledá ho policie  09. 09. 2019

Štědrý den, ale v létě, si ve směnárně v Hradci Králové dopřál neznámý muž, který ji navštívil s požadavkem směny 25 eur. Směnárnice se však překlepla a díky tomu mu vyplatila desetkrát více, než měla. Protože muž chybu zatajil a peníze nevrátil, hledá ho policie.

Případem z poloviny června se zabývají policisté z Hradce Králové, kteří 9. září k případu uveřejnili i video. 

"Do jedné hradecké směnárny přišel muž, který požadoval směnu hotovosti 25 Eur na české koruny. Žena za přepážkou mu na základě chybně zadané částky do systému však vyplatila desetinásobek. Místo 624 korun mu vydala 6243 koruny," uvedla mluvčí policistů Královéhradeckého kraje Iva Kormošová. 

Muž s dokladem a vyplacenou částkou směnárnu opustil. Žena na manko v kase přišla až při ukončení směny a poté vše nahlásila a policistům poskytla kamerový záznam.
 
Muži, který peníze nevrátil, nyní hrozí až roční vězení. "Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit totožnost muže zachyceného na kamerovém záznamu, žádáme o pomoc. Kdo ho pozná a mohl by k němu podat jakoukoliv informaci, zavolejte na linku 158, nebo se dostavte přímo na jakoukoliv policejní služebnu," vyzvala mluvčí policie.
Autor: ) ( red


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: