VIDEO: Honičku opilého šoféra s policií ukončil až náraz do ostrůvku  Hradec Králové
  12.06.2019

Jízda Hradcem Králové vyeskalovala nad středečním ránem v honičku s policií. Když chtěli muži zákona zastavit a zkontrolovat vůz, řidič šplápl na plyn. Divokou jízdu ukončil až náraz do středového ostrůvku. Řidiče museli policisté donutit k vystoupení z vozu za pomoci namířené zbraně. Jak se ukázalo, jen pár hodin předtím mu skončil zákaz řízení.

Když policisté dali před čvrtou hodinou ráno pokyn k zastavení octavie v Hořické ulici, ještě nejspíš netušili, co bude následovat. Šofér místo na brzdu šlápl na plyn a ujížděl směrem k terminálu.  

"Po přibližně 350 metrech v ulici Chelčického ujíždějící řidič, kdy se řítil rychlostí až 110 kilometrů v hodině, nezvládl odbočení vpravo a těsně za křižovatkou narazil na přechodu pro chodce do středového ostrůvku, kde zůstal stát," uvedla mluvčí policistů Královéhradeckého kraje Iva Kormošová. 

"Policisté, aby osádka vystoupila z auta, museli použít donucovací prostředek hrozbu namířenou střelnou zbraní. Řidič ani jeho spolujezdkyně neutrpěli při nehodě žádné zranění," dodala.

Jak následně ukázala dechová zkouška, třiatřicetiletý řidič byl opilý, alkoholtester ukázala výsledek 0,3 promile alkoholu. "Orientační test na přítomnost návykových látek odmítl a také odmítl se podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve," dodala mluvčí policie. 

Policisté navíc z evidencí zjistili, že mu 11. června, tedy před pouhými čtyřmi hodinami skončil zákaz řízení a má zadržen řidičský průkaz s blokaci řidičského oprávnění na všechny skupiny. 

"Muž se do protokolu přiznal, že před jízdou vypil dva panáky rumu a že o blokaci řidičského průkazu ví. Naopak odmítl, že by byl uživatelem drog," řekla Kormošová.

Teď potížistovi hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun a zákaz řízení až na dva roky. Škodu na autě policisté odhadli na 40 tisíc a na středovém ostrůvku nehoda zanechala škodu asi dva tisíce korun. 


Autor: ) ( redMísto události: Hořická ulice, Hradec Králové


Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

Partneři portálu: