VIDEO: Zdrogovaný šofér se řítil po cyklostezce, policii ujížděl v protisměru a prorazil závoruZdrogovaný řidič ujížděl Hradcem Králové. Zdroj: Policie ČR  Hradec
  20.06.2019

Pervitinem zdrogovaný řidič BMW si v Hradci usmyslel, že než zastavit policejní hlídce, bude lepší ujet. Za pět minut šílení jízdy stihl ujet asi šest kilometrů, na trase ohrozil několik lidí, když se nezdráhal vjet na cyklostezku či do protisměru. Zběsilý závod ukončil až nárazem do nemocniční budovy. Teď mu hrozí až osm let vězení.

Policisté chtěli v úterý v Průmyslové ulici v Hradci Králové zastavit vůz BMW, protože věděli, že jeho řidič nemá kvůli zákazu řízení za volantem co pohledávat.  "On ale šlápl na plyn a začal ujíždět směrem do centra. Jel po Střelecké ulici, Sokolské kolem nemocnice, pak bočními ulicemi se dostal až k benzínové čerpací stanici do Třebše, kterou objel a po Zborovské zpět k centru," popsala trasu ujíždějícího šofeéra mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová. 

Ujížděl rychlostí až 150 kilometrů za hodinu, kličkoval mezi auty, přejížděl plné čáry, jel na červenou, v protisměru, po chodníku i cyklostezce, po které se řítil téměř stokilometrovou rychlostí. Naboural i dvě auta. "Je až s podivem, že nikoho nezranil," dodala mluvčí policie.

Řidič pak náhle zatočil k nemocnici, kde prorazil závoru, kličkoval areálem, až nakonec narazil do jedné z nemocničních budov. "Až pod pohrůžkou namířené střelné zbraně celá posádka vystoupila a lehla si na zem," řekla Kormošová. 

Osádku, kterou tvořili tři muži ve věku 29, 24 a 22 let, policisté zadrželi a převezli na služebnu. "Všichni byli pod vlivem pervitinu," potvrdila mluvčí. 

Auto bylo vedené v evidenci jako kradené. "Oba mladší muži mohli být po podání vysvětlení propuštěni. U nejstaršího, tedy řidiče, zjistili, že jen za poslední 4 měsíce byl již počtvrté chycen při řízení vozidla. Jednou z toho i vážně v centru Hradce Králové havaroval," řekla k výtečníkovi policejní mluvčí. 

Muž navíc nikdy nevlastnil řidičák a od roku 2005 má soustavně udělován zákaz řízení. Ten poslední měl vypršet až v roce 2024. Jen v rejstříku trestů má již 12 záznamů jak za majetkovou trestnou činnost, tak i za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Včerejšího dne vyšetřovatel podal kvůli důvodné obavě, že bude obviněný muž trestnou činnost opakovat, podnět ke státnímu zástupci na uvalení vazby. Ve čtvrtek dopoledne soudce návrhu státního zástupce vyhověl a muž bude stíhán vazebně.

Kriminalisté ho obvinili z obecného ohrožení, z poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu vězení od 3 do 8 let.


Autor: ) ( red

Místo události: Průmyslová ulice,Hradec Králové

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: