Zaběhnutá fena v Hradci mařila průzkum, archeologům kradla zaměřovací kolíkyRozdováděná fenka nakonec skončila v městském útulku. FOTO: MP Hradec Králové  Hradec
  22.08.2017

Zaběhnutá fenka labradora tropila nepříjemnosti průzkumníkům, kteří vytyčovali pozemek v Hradci Králové pro archeologický průzkum. Fenka však kolíky vytrhávala ze země a odnášela pryč. Pomoci tak museli strážníci, kteří psa odchytli a odvezli do útulku.

Bílý labrador se zaběhl v pátek dopoledne v okrajové části Hradce Králové do míst, kde zrovna pracovníci vytyčovali parcelu pro archeologický průzkum. 

"To zaujalo bílého labradora, který umísťování kolíků považoval za hru. Pobíhal stále okolo, kolíky vytrhával ze země a odnášel je pryč," uvedla mluvčí královéhradeckých strážníků Eva Kněžourová. 

U pracovníků průzkumu se však pes a jeho hra nesetkal s pochopením. A protože dobrovolně odejít nechtěl, musela zatoulaného psa odchytnout přivolaná odchytová služba městské policie.

"Strážníci rozdováděnou fenku labradora odchytli. Neměla identifikační známku, proto byla převezena do hradeckého útulku," dodala mluvčí strážníků. 


Autor: Michal Kolařík

Novinář, copywriter, hudební textař. Zakladatel portálu City.cz. Projekt, ještě pod názvem Jihlava City, získal 3. místo v soutěži Rozjezdy roku 2015 v Kraji Vysočina.

  • Líbil se vám článek?
  • Zajímal by článek někoho z vašich přátel?
  • Máte co k článku říct? Využijte komentářů...

  • Zapojte se do dění. Bavte se a vyhrávejte.

    Partneři portálu: